cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Obavjestavamo i pozivamo sve aktivne i neaktivne članove udruge Zvončići, te sve zainteresirane roditelje djece s teškoćama u razvoju na upoznavanje s novom terapijom koja će se provoditi u Udruzi Zvončići. Radi se o ABA terapiji, a informativni sastanak sa, za sada jedinom u Hrvatskoj, certificiranom analisticom ABA terapije Nirvanom Kos, održat će se u petak 24. studenoga 2017. u prostorijama Gradske četvrti Švarča, Trg Sv. Franje Ksaverskog 2 u Karlovcu u 16,30 sati. Cilj ovog sastanka je pružiti roditeljima stručne informacije o načelima ABA terapije. ABA terapija je znanstveno dokazana terapija kojom se može pomoći djeci s autizmom i drugim poremećajima u ponašanju te ima za cilj naučiti dijete ponašanju koje će mu pomoći u svakodnevnom funkcioniranju. Neka ponašanja, kao što su kontakt očima, obraćanje pažnje na riječi ili njihovo korištenje da bi se nešto izrazilo, razlažu se na male korake, te se uče kroz modifikaciju ponašanja, s mnogo ponavljanja i nagrađivanja. Pokazalo se da ABA terapija poboljšava ponašanje djeteta, te njegove govorne i kognitivne vještine.

Molimo sve zainteresirane za informativni sastanak s Nirvanom Kos da svoj dolazak potvrde na broj telefona 431 553 i 091 140 5969 ili potvrdnim odgovorom na ovaj mail kako bi osigurali dovoljan broj mjesta.

Skip to content