Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Podaci iz istraživanja govore o prisutnosti odstupanja u jezičnom razumijevanju kod djece s ADHD-om (Bruce i sur., 2006), ali i o odstupanju u jezičnom izražavanju s urednim jezičnim razumijevanjem (Kim i Kaiser, 2000). Djeca s ADHD-om mogu imati teškoća u svladavanju vještina pragmatike (upotrebe jezika u komunikacijskom kontekstu (Owens, 1988)). Na njihovo razumijevanje jezika mogu utjecati nedostaci pažnje i koncentracije, karakteristični za ADHD. Važno je napomenuti da se osobe s ADHD-om u svojim jezičnim obilježjima individualno razlikuju.

Skip to content