cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Djeca brže uče ako im je dopušteno da koriste praktična pomagala kao pomoć u učenju. Stoga vam pišemo o idejama i matematičkim pomagalima koja pomažu djeci u učenju te koja rado i sami koristimo u svome radu.

Najbolja pomagala za brojanje –
mali predmeti iz kuće kao što su:
lego kockice, različite oblike tjestenine, novčanice i kovanice, gumbi, pomponi, spajalice i sl. sjajan su način pomoći za vježbanje brojanja.

Mlađa djeca mogu razvrstati predmete u grupama po bojama, oblicima ili veličinama. Mogu uvježbavati zbrajanje brojeva ili skupova dodavanjem predmeta, a također mogu uvježbavati oduzimanje kada brojevima ili skupovima uklone predmete.

Starija djeca mogu uvježbavati množenje i dijeljenje tako što će drugima dijeliti skupove predmeta jednakoga omjera te će uvidjeti kako različiti skupovi mogu biti napravljeni od brojeva ( npr. 12 može biti napravljeno od 3 grupe u kojoj je svakoj po 4 pompona, itd.).

Mi jako volimo brojeve….i životinje, a i učenje kroz igru! 🥰

Može biti slika sljedećeg: osoba i dijete
Skip to content