Skoro 400 udruga diljem Hrvatske sudjelovalo je ove godine na Danima otvorenih vrata udruga. Ured Vlade RH za udruge u suradnji s Algebrom, nagradio je 20 od 52 udruge koje su poslale svoje izvješće o održanim aktivnostima.

Povjerenstvo sastavljeno od predstavnika Ureda Vlade Republike Hrvatske za udruge odabralo je 20 udruga čiji će predstavnici sudjelovati na radionici. Sudionici su odabrani na temelju angažmana na Danima otvorenih vrata udruga, popraćenosti događanja u medijima te zaprimljenim popratnim materijalima i prilozima (slikama i video zapisima s događanja te dokazima popraćenosti u lokalnim medijima).

Udruge koje će sudjelovati na radionici su:
1. "Srce" - udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji, Sveti Ivan Zelina
2. Zmajarski kub Rode, Prelog
3. Centar za mladež Zaprešić, Zaprešić
4. Novi svijet, Sisak
5. Sindikat biciklista, Zagreb
6. Udruga dragovoljaca Hrvatske ratne mornarice – Zadar, Zadar
7. Udruga SVIMA, otok Vis
8. Udruga za djecu s teškoćama u razvoju "Zvončići", Karlovac
9. Centar za edukaciju i savjetovanje "Sunce", Zagreb
10. Udruga slijepih Istarske županije, Pula
11. Dječja osječka kreativna kućica, Osijek
12. Udruga za očuvanje baštine "Slavonika", Našice
13. Češka obec, Bjelovar
14. Pragma, Zagreb
15. Strukovna udruga za promicanje dobrobiti djece "Portić", Rijeka
16. Društvo "Naša djeca" Slatina, Slatina
17. Udruga za zaštitu i dobrobit mačaka i pasa "9 života", Osijek
18. Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac, Đurđevac
19. Lička ekološka akcija LEA, Gospić
20. Amadea - udruga za psiho-socijalne potrebe, Đakovo

Radionica će se održati 9. i 10. srpnja u Zagrebu, a troškove edukacije, puta i smještaja snosi Ured za udruge. Sve odabrane udruge biti će kontaktirane putem elektroničke pošte od strane Ureda za udruge.