Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Danas smo konferencijom u sklopu projekta “Zajedno je lakše II” koji se provodi uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade obilježili Međunarodni dan obitelji.Koja je uloga obitelji u samom procesu rehabilitacije imali smo priliku danas saznati kroz niz predavanja. Uvodnim riječima konferenciju je otvorila predsjednica Udruga za djecu s teškoćama u razvoju Zvončići Snježana Čop te je tom prilikom uručila zahvalnicu Centru za pružanje usluga u zajednici Ozalj na prepoznavanju potreba roditelja i obitelji, te međusobnoj suradnji.Ispred Udruge Zvončiće predavanje “Obitelj uvijek prva” je održala Nada Jelača Šimunić,gdje se osvrnula na pristup usmjeren na obitelj. Nakon izlaganja sudionici su imali priliku pogledati dokumentarni film o našim korisnicima i obiteljima. Dalje su slijedila predavanja voditelja likovnih i dramskih radionica Marina Bakarića i Matilde Marković, te su uz zanimljivu tehniku Kamišibaj ispričali priču i povezali likovne i dramske radionice.
Zahvaljujemo se Stelli Šimunić i Katarini Radman Petrušić iz Centra za pružanje usluga u zajednici Ozalj na predavanju o razumijevanju obitelji kroz teoriju izbora. Također, zahvaljujemo se predsjednici udruge UOSIKAŽU Gordani Jurčević na izlaganju o značaju i razvoju osobne asistencije, te vrlo dirljivom i emotivnom izlaganju sa osobnog stajališta. Naš slogan ove godine je “Obitelj uvijek prva” i mislimo da zaključak ove konferencije opravdava naš slogan.
Sretan vam međunarodni dan obitelji!

Skip to content