Svi znamo što je ljutnja i svi smo je osjetili, bilo kao prolaznu smetnju ili kao puni bijes. Ljutnja je sasvim normalna, obično zdrava ljudska emocija‼️ Ali kada izmakne kontroli i postane destruktivno, može dovesti do problema:
💼problema na poslu,
👨‍👩‍👧‍👦u osobnim odnosima i
🥰u cjelokupnoj kvaliteti života.
🔴Izražavanje ljutnjeInstinktivni, prirodan način izražavanja ljutnje je agresivno reagiranje. Ljutnja je prirodan, prilagodljiv odgovor na prijetnje; potiče snažne, često agresivne osjećaje i ponašanja, koji nam omogućuju da se borimo i branimo kada smo napadnuti. Stoga je određena količina bijesa neophodna za naš opstanak.
S druge strane, ne možemo se fizički obrušiti na svaku osobu ili predmet koji nas iritira ili nervira; zakoni, društvene norme i zdrav razum postavljaju ❌ograničenja❌ koliko daleko nas naš bijes može odvesti.
🔴Upravljanje bijesom
Cilj upravljanja bijesom je smanjiti i emocionalne osjećaje i fiziološko uzbuđenje koje ljutnja uzrokuje.💆‍♀️💆‍♂️ Ne možete se riješiti niti izbjeći stvari ili ljudi koji vas bijesne, niti ih možete promijeniti, ali možete naučiti kontrolirati svoje reakcije.🤗💡
Najbolje je otkriti što je to što izaziva vaš bijes, a zatim razviti strategije kako vas ti okidači ne bi prevrnuli preko ruba.Kako izgleda kada se nerazriješena i nakupljena ljutnja prenosi dočarao je Richard Sargent svojim radom ”Anger transference”, iz 1954. godine.⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

Možda je ilustracija koja prikazuje 8 ljudi i ljudi stoje