cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

S jučerašnjim danom smo i službeno dočekali kalendarsku zimu, vrijeme kada zbog hladnijih dana mnogi roditelji na žalost boravak van kuće smatraju opasnim zbog bolesti, prehlada… Često smo skloni upravo hladnoću kriviti za raznorazne bolesti. Ono šta je važno znati jest činjenica da virusi i bakterije cirkuliraju u zatvorenim prostorima, a ne po parkovima i šumama.
Današnje vrijeme i situacija su najblaže rečeno neobični i izazovni, no ne trebamo zaboraviti blagodati i benefite zdrave i hladne zime te boravka na zraku (odgovorno, izbjegavajući mjesta s puno ljudi). Zdravom djetetu boravak na zraku je od višestruke koristi za :
– jačanje imuniteta
– stres i napetost
– opće raspoloženje
– koncentraciju i fokus
– razvoj svih osjetila
– organe za kretanje
– krvotok
– živčani sustav
Zato iskoristimo svi zajedno nadolazeće praznike i blagdane i pronađimo vrijeme za aktivnosti na otvorenom.Zima, zima – e pa šta je, ako je zima, nije lav !

Skip to content