Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

”U današnjoj emisiji vodimo vas u Karlovačku udrugu Zvončići. Osnovanu prije 12 godina, koja je unijela pravu malu revoluciju u skrbi i brizi za djecu s teškoćama u razvoju. Udruga osim pružanja brojnih terapija brine i o uključivanju djece s teškoćama u društvo te pruža potporu njihovim roditeljima, a osim u Karlovcu svoje podružnice imaju u Slunju te Žakanju…”

Tako nas je najavila novinarka Maja Raguž u emisiji ”Šesto čulo” Hrvatskog radija. Tijekom ugodnog razgovora s Majom osvrnuli smo se na rad naše Udruge u proteklih 12 godina. Kad  pogledamo unatrag, tek sad smo  osvijestili što mi radimo za našu zajednicu, obitelji i djecu s teškoćama. Od iznimne važnosti nam je da svojim radom  promičemo model rane razvojne podrške koji je obiteljski usmjeren pristup. Obitelj je u središtu intervencije jer je dijete član obitelji, a obitelj njegovo prirodno okruženje za rani razvoj. Ulaganjem u rani razvoj djece je ulaganje u budućnost zajednice koje se višestruko vraća djeci, obitelji, a i nama! 

Poslušajte naše gostovanje:

Skip to content