Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Ljeto je najčešće doba godine kada roditelji kreću u odvikavanje djece od pelena što i ne čudi, svlačenje i oblačenje puno su lakši (manje slojeva odjeće) te su mogućnosti da se dijete prehladi puno manje.

Cijeli proces odvikavanja od pelena vrlo često kreće kada dijete stekne određenu dob za koju se smatra da je pravo vrijeme za skidanje pelena. Imajte na umu da se ne isplati pokušavati prerano jer ćete tada cijeli proces učenja razvući i za učinkovito i trajno skidanje pelena trebat će vam onoliko vremena koliko je potrebno da dijete dostigne potrebnu zrelost.

Svako dijete ima svoj ritam razvoja i kao što neka djeca ovaj proces uspješno usvoje nakon prvog rođendana, u redu je i da djeca njime ovladaju s 3 ili 4 godine. Razlog tome je što je odvikavanje od pelena pokazatelj emocionalne i tjelesne zrelosti djeteta za samostalno obavljanje fizioloških potreba.Donosimo savjete kako olakšati sebi i djetetu taj proces te vam želimo puno strpljenja, volje i pozitivnih iskustava.

Skip to content