cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Bilateralna koordinacija je usklađeno korištenje lijeve i desne strane tijela u istoj aktivnosti. Usko je povezana sa vestibularnim sustavom. Kada naše tijelo registrira kretnju i gravitaciju, ona nam omogućava da reagiramo odgovarajućim kretanjem, ravnotežom i posturom. Vestibularni sustav i sposobnost našega tijela da registrira informacije i integrira ih u pokrete omogućava bilateralnu koordinaciju i svijesnost gornjeg i donjeg dijela tijela.Bilateralnu koordinaciju potičemo kroz igru i svakodnevne vještine:
– Rezanje škarama po zadanoj liniji
– Igre loptom
– Pretakanje tekućine iz posude u posudu
– Zakopčavanje i otkopčavanje
– Vezanje cipela
– Pucanje mjehurića s obje ruke
– Trganje papirnatih maramica ili vate
– Spajanje ili rastavljanje konstrukcijskih igračaka(mega kocke, Lego)
– Igra hvatanja
– Igre instrumentima (bubnjevi, triangl)
– Traženje skrivenih predmeta
– Nizanje tjestenine ili perli na žicu

Skip to content