Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Kako bi svi zajedno bolje razumjeli djecu s Adhd-om važno je napomenuti da njihovo ponašanje (nemir, deficit pažnje, impulzivnost, “neposluh”,…) nije nešto šta sami biraju ili su odabrali već je ono biološki uvjetovano. Kako funkcionira mozak djeteta s ADHD-om?
Ponašanje svakog pojedinca određeno je aktivnošću moždanih valova. Za svako naše stane svijesti (budnost, spavanje, pažnja, sanjarenje, automatizam, računanje,…) karakterističan je specifičan međuodnos različitih moždanih valova. Ono što je karakteristično za djecu s ADHD-om je veća aktivnost sporih Theta valova koji su specifični za situacije u kojima radimo nešto šta smo već vrlo dobro savladali te nam za tu radnju više nisu potrebne koncentracija, pažnja i fokusiranost. Radimo ju automatizmom, npr. vožnja bicikla, kod odraslih vožnja automobila, itd.. Prevelika aktivnost ovih valova omogućuje mozgu da za svoj rad troši manje energije, a nedostatak iste koju nije upotrijebio, odražava se u pojedincu kroz hiperaktivno ponašanje.
Cilj NF treninga :
– smanjiti Theta valove
– pojačati valove vezane za pažnju, koncentraciju te rješavanje problema
– smanjiti impulzivnost i hiperaktivnost
– poboljšati samoregulaciju, pažnju, koncentraciju

Skip to content