Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Vizualna percepcija bitna je u svakodnevnom životu u različitim aktivnostima kao što su pisanje, čitanje, oblačenje, slaganje puzzli, uočavanje sličnosti i različitosti, određivanju koliko je nešto daleko ili duboko, i sl.

Uz dobru vizualnu percepciju dijete će moći uočavati, razlikovati i prepoznavati oblike i veličine, pratiti zadane linije, odnose između likova, koordinirati odnos oko-ruka.

Možemo je podijeliti na:
– vizuo-spacijalni odnosi (pozicija predmeta u prostoru; na, iznad/ispod i dr.)
– vizualna diskriminacija (sposobnost primjećivanja i uspoređivanja značajki jednog predmeta sa drugim ovisno o tome da li su predmeti slični/različiti)
– konstantnost oblika (sposobnost raspoznavanja da se radi o istom predmetu neovisno o njegovom položaju)
– vizualno zatvaranje(mogućnost prepoznavanja predmeta, oblika iako on nije u cijelosti prikazan ili ako jedan njegov dio nedostaje)

Razlikovanje predmeta od podloge (zahvaljujući ovoj vještini možemo pronaći traženi predmet u hrpi drugih predmeta)Na linkovima ispod nalaze se aktivnosti za poticanje vizualne percepcije. Mogu se izvoditi za stolom ili uz kombinaciju sa aktivnim kretanjem djeteta što je za njega motivirajuće.