Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Današnji dan se još naziva “Blue Monday”, odnosno “Plavi ponedjeljak” 🔵 te se smatra najdepresivnijim danom u godini. Kako smo i u najdepresivnijem mjesecu godine, donosimo Vam nekoliko tehnika kako održati sreću u razdobljima i situacijama kada nam ona najviše nedostaje. Prvo malo informacija zašto je bitno biti ovdje i sada. Istraživanja pokazuju kako osobe koje su mislima dominantno u prošlosti , odnosno onome što je bilo, često pokazuju simptome depresije. S druge strane osobe koje su u mislima dominantno u budućnosti , odnosno u onome što će biti, često pokazuju simptome anksioznosti te povezanih poremećaja. Prisjećanje ili pak planovi za budućnost su sasvim normalna pojava, ali nemojte pretjerati te ostati dominantno u prošlosti ili budućnosti. U slikama možete vidjeti neke od tehnika koje svakodnevno možete koristiti u svojem životu.

Skip to content