cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Tijekom siječnja i veljače naša psihologinja Andrea održala je ciklus radionica za roditelje korisnike usluga naše udruge. Zbog epidemioloških uvjeta, radionice su održane online putem Zoom aplikacije. Radionice su bile besplatne za sve sudionike te su nakon njih napravljene brošure o obrađenim temama.Ciklus radionica pokrivao je sljedeće teme:

-“Potres izvan nas i u nama” – radionica je bila usmjerena na definiranje trauma, koje posljedice je potres ostavio na odrasle i djecu, načine i metode kako se nositi sa svime te konkretne savjete kako pomoći djeci kod kojih su se pojavili neki simptomi ili nova ponašanja koja ometaju funkcionalnost

-“Emocionalni razvoj – povezanost emocija i ponašanja” – radionica je obrađivala teme razlika između emocija i osjećaja, emocionalnog razvoja djece, razvoja mozga i emocionalnog sustava te o tome što je temperament i zašto je bitan

-“Umirivanje burnih reakcija” – na radionici se govorilo o tome što je samoregulacija, kako i kada se razvija, kada i kako se postavljaju granice i što znači postaviti granicu te o discipliniranju

-“Igra i važnost igranja” – na radionici se definirao pojam igre i igranja, kako igra utječe na razvoj djeteta, o tome što je simbolička igra i zašto je važna te kakav utjecaj ekrani imaju na igru

Zahvaljujemo svim roditeljima koji su se odazvali na radionice te aktivno sudjelovali!


Skip to content