cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Dolazi vrijeme kada roditeljima i djeci veliki izazovi postaju odlasci u trgovine pune zanimljivih igračaka i odjeće.🎄🎅Mnogi roditelji nisu sigurni kako pomoći svojoj djeci kada imaju ispad ili slom. Uobičajeno je dati djeci ono što žele da zaustave svoje napade bijesa (poput davanja igračke djetetu da prestane plakati). ‼️Ali taj odgovor uči dijete da može dobiti igračke plakanjem, pa je vjerojatnije da će imati više ispada u budućnosti.‼️ Umjesto toga, korisno je potražiti okidače koji uzrokuju da se vaše dijete tako ponaša i usmjeriti ga prema zrelijim načinima izražavanja svojih osjećaja. 🥺Djeca s poremećajem spektra autizma često reagiraju slomovima na neočekivane promjene. Senzorno preopterećenje može izazvati slomove kod djece s problemima senzorne obrade.👃👂👅🤝👀 Bez obzira na uzrok, djeci koja imaju česte ispade nedostaju vještine upravljanja svojim emocijama. Često se bore s rješavanjem problema, komuniciranjem svojih potreba i smirivanjem.

U nastavku dijelimo osnovne razlike između ispada i slomova te što učiniti ukoliko se jedno od tih ponašanja pojavi.

Možda je strip koji prikazuje tekst
Može biti slika sljedećeg: tekst
Može biti slika sljedećeg: tekst
Možda je strip koji prikazuje tekst
Može biti slika sljedećeg: tekst
Skip to content