Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Oduvijek odrasli uče djecu kako se ponašati kako bi im olakšali funkcioniranje u svijetu koji od nas traži da se jedni prema drugima ophodimo na određeni način.

Djeca često nisu namjerno nepristojna, nego samo još ne poznaju pravila pristojna ponašanja. Pristojno ponašanje nam služi kao alat za uspješnu socijalizaciju, za buduće održavanje kvalitetnih, toplih i iskrenih odnosa te za lakše postizanje ciljeva i izgradnju samopouzdanja. Djeca će bolje zapamtiti pravila uz pohvale nego uz pokude. Katkad djeca ne shvaćaju da je nepristojno upadati odraslima u riječ, kopati nos ili slično. A u svakodnevnoj žurbi i jurnjavi mame i tate nemaju uvijek vremena usredotočiti se na pravila bontona. Pokažite i ponavljajte ova jednostavna pravila na način primjeren djetetovoj dobi i možete biti sigurni da ćete odgojiti pristojno dijete koje će uvijek biti primijećeno iz pravih razloga. Pravila ponašanja naučena u ranom djetinjstvu dijete će zapamtiti za cijeli život, a to će mu dobro doći u svim životnim situacijama, čak i u odrasloj dobi.

Pa kako mogu postati pristojan?

Skip to content