cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Svjetski dan svjesnosti o autizmu

2
1
8
5
4
10
11
22
21
17
3
19
13
14
9
2 1 8 5 4 10 11 22 21 17 3 19 13 14 9

Dana 31.03.2023. je kod nas obilježen dan svjesnosti o autizmu. Posjetila nas je skupina Leptirići 🦋 iz dječjeg vrtića Švarča, gdje su djeca sudjelovala u izradi edukativnog animiranog filma ”𝐏𝐫𝐢č𝐚 𝐨 𝐓𝐨𝐧𝐢𝐣𝐮” , čiji je cilj povećanje svjesnosti o autizmu. Osim što su sudjelovali u izradi animiranog filma imali su priliku iskusiti kako se djeci iz autističnog spektra u senzorno-integracijskom kabinetu potiču sva osjetila kako bi ona ostvarila svoj pun potencijal. Kao znak podrške djeca su nosila majice plave boje koja je ujedno simbol autizma. Malih i velikih balona i ove godine nije nedostajalo. Za uspomenu i trajno sjećanje svako dijete je dobilo svoj primjer priče ”Priča o Toniju” kao podsjetnik da se bogatstvo krije upravo u različitosti.

Pogledajte naš animirani film ”Priča o Toniju”

Skip to content