cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Završetkom proljetnih praznika učenici se vraćaju u radnu atmosferu što znači puno novog gradiva, puno domaćih zadaća, ali i učenja.🤯📚 Istraživanja su pokazala kako djeca i adolescenti doživljavaju cijeli niz stresova tijekom svojeg odrastanja. To se često odnosi na probleme s vršnjacima, u obitelji (razvod, nasilje…). No, najčešće navođeni izvor stresa u školskoj dobi je neuspjeh u školi.

KAKO POMOĆI DJETETU?
Ne postoji univerzalna strategija učenja koja odgovara svakome te je poželjno omogućiti djetetu da isproba više njih kako bi otkrilo koja mu najbolje odgovara:
– prepričavanje svojim riječima
– kreiranje pitanja za koja pretpostavlja da bi mogla biti u testu
– učenje u paru ili grupi
– crtanje vizualno privlačnih grafičkih prikaza onoga što treba naučiti
– pisanje kratkih bilješki ili podsjetnika
– izmišljanje priča
– hodanje po sobi tijekom učenja…
Djeca uče imitiranjem važnih ljudi, najčešće roditelja. Promatrajući vas, dijete uči što cijeniti i što raditi👀. Razgovarajte s djetetom o njegovim očekivanjima od škole, ali ne zaboravite da škola nije najvažniji dio života‼️ Pokažite interes za sve što dijete zanima, a razgovor o školi će i djetetu i roditelju tada biti spontan.

Opis fotografije nije dostupan.
Može biti slika sljedećeg: tekst
Može biti slika sljedećeg: tekst
Može biti slika sljedećeg: tekst
Opis fotografije nije dostupan.
Skip to content