cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Najčešći uzrok poremećaja glasa u djece je zlouporaba glasa (učestalo i prekomjerno vikanje). Posljedica toga može biti promuklost (disfonija) koju karakterizira hrapavost i šumnost glasa, odnosno promijenjena kvaliteta glasa. Poremećaj glasa može se tretirati logopedskom terapijom. Osim toga, važno je primjenjivati vokalnu higijenu, koja uključuje svakodnevne postupke i ponašanja (izbjegavanje zlouporabe glasa, izbjegavanje gaziranih pića, izbjegavanje učestalog nakašljavanja i pročišćavanja grla, učestalo uzimanje vode) kojima se može prevenirati nastanak poremećaja glasa te očuvati zdravlje larinksa i glasnica. Svjetski dan glasa obilježava se 16. travnja.

Skip to content