cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Najkraći odgovor bio bi: komunikacija jest sporazumijevanje. Naravno, postoji i duži odgovor. Komunikacija je razmjena informacija, ideja i osjećaja verbalnim sredstvima, bilo uporabom govora, pismenim putem (korištenjem tiskanih ili digitalnih medija), vizualnim putem uporabom simbola, karata, grafikona ili pak neverbalnim putem, odnosno govorom tijela, gestama, tonom ili visinom glasa itd. Sposobnost uspješne komunikacije jedna od najvažnijih životnih vještina. Da bi komunikacija bila uspješna, važno je znati odabrati sredstvo kojim ćemo razmijeniti informacije.

Cilj naše intervencije je osigurati dobru organizaciju zaprimljenih osjetilnih informacija kroz aktivnosti odnosno igru u kojoj se djetetu omogućava slobodan odabir igre pri čemu je važan primjeren izazov za uspješno i samostalno učenje i usvajanje novih vještina. 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐠𝐫𝐢𝐫𝐚𝐭𝐢 𝐨𝐬𝐣𝐞𝐭𝐞 𝐢 𝐬𝐭𝐯𝐚𝐫𝐚𝐭𝐢 𝐚𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯𝐧𝐮 𝐫𝐞𝐚𝐤𝐜𝐢𝐣𝐮 𝐣𝐞 𝐳𝐚𝐛𝐚𝐯𝐧𝐨!U našem slučaju naglasak je u uspostavljanju komunikacije uz naše malo pomagalo. Zahvaljujući ovakvoj vrsti komunikacije dijete može reći da želi nastavak aktivnosti, što pomaže terapeuta i djetetu u međusobnom razumijevanju i smanjenju frustracija koje proizlaze kada se međusobno ne mogu razumjeti.

𝐙𝐚𝐛𝐚𝐯𝐚 𝐣𝐞 𝐝𝐣𝐞𝐭𝐞𝐭𝐨𝐯𝐚 𝐫𝐢𝐣𝐞č 𝐳𝐚 𝐬𝐞𝐧𝐳𝐨𝐫𝐧𝐮 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐠𝐫𝐚𝐜𝐢𝐣𝐮!

https://fb.watch/9bDVvQ98vj/

Skip to content