Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Što se događa unutar našeg mozga?

Mozak je složen organ koji kontrolira naše misli, pamćenje, emocije, dodir, motoriku, vid, disanje, temperaturu, glad i svaki proces koji regulira naše tijelo. Zajedno, mozak i leđna moždina koja se proteže iz njega čine središnji živčani sustav. Mozak šalje i prima kemijske i električne signale po cijelom tijelu. Različiti signali kontroliraju različite procese, a vaš mozak ih tumači. Od nekih se osjećate umorno, na primjer, dok zbog drugih osjećate bol.Neke se poruke čuvaju u mozgu, dok se druge prenose kroz kralježnicu i preko goleme mreže tjelesnih živaca do udaljenih ekstremiteta. Da bi to učinio, središnji živčani sustav oslanja se na milijarde neurona. Hm, mi smo sad zaposlili naš hipokampus, a vi?

Skip to content