Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Djeci dugo sjedenje i rješavanje zadataka može biti vrlo teško, posebno djetetu s teškoćama u senzornoj obradi. Možda ćete primijetiti da vaše dijete često ustaje sa svog mjesta ili se vrpolji kada se bavi radnjama za stolom (npr. pisanje domaće zadaće, za vrijeme obroka, trajanja virtualne škole). Evo nekoliko aktivnosti koje djeca mogu učiniti prije sjedenja dulje vrijeme kako bi im pomogle da se usredotoče te ih umire. One se također mogu koristiti kao pauze između zadataka koji zahtijevaju dugo sjedenje.

Skip to content