Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Svakodnevni život djece s teškoćama svakako mogu uvelike unaprijediti kućni ljubimci

Prisutnost prijatelja iz životinjskog svijeta djeci pruža osjećaj sigurnosti i opuštenosti.Igrajući se s ljubimcima, djeca s teškoćama u razvoju svjesnija su svog okruženja nego kada se igraju standardnim igračkama.
Kako životinje pomažu:
– ublažavaju: stres, razdražljivost i tjeskobu
Zanimljiv je podatak da psi kod djece snižavaju razinu kortizola, hormona stresa! Potiču pozitivne emocijeinterakcijom s ljubimcima kod djece se bude empatija, ljubav i radost, poboljšavaju raspoloženje te jačaju samopouzdanje i osjećaj odgovornosti!

Skip to content