Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Pojedini odrasli imaju dobru ravnotežu i pravilno držanje, ali to nije tek slučajnost već je posljedica iskustva s ravnotežom koje smo imali u ranom djetinjstvu. Zbog toga je važno da djetetu u ranom djetinjstvu nudimo što više mogućnosti da različitim aktivnostima, koja stimuliraju vestibularni sustav, sagradi dobre temelje za koordinaciju i ravnotežu u kasnijim godinama. Vestibularni sustav je osjetilo ravnoteže smješteno u labirintu srednjeg uha.

Bilo kakva aktivnost tijekom koje se djetetovo tijelo sigurno i nježno trese, poskakuje, okreće, vrti ili njiše stimulira djetetov vestibularni sustav.

Istraživanja pokazuju da djeca izložena ranoj vestibularnoj stimulaciji postižu bolje rezultate u tjelesnom i kognitivnom razvoju.Vestibularne aktivnosti nisu samo zabavne i ugodne, nego su i vrlo korisne. Također, pripreme dijete da ne postane preosjetljivo na kretanje u kasnijoj dobi i ne propusti mnoštvo zabavnih motoričkih aktivnosti.

Skip to content