cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Autizam obuhvaća širok raspon poremećaja koji se javljaju u ranom djetinjstvu. To je stanje s mogućim različitim stupnjevima težine te upravo zato govorimo o čitavom spektru poremećaja.Glavne karakteristike:
– slaba socijalna interakcija
– slaba komunikacija
– ograničeni interesi
– ponavljajuća ponašanja
Neurofeedback terapija se pokazala kao vrlo važna karika u cjelokupnom terapijskom procesu djece s autizmom.To je strogo individualizirani terapijski proces za koji je vrlo važno je da se odvija kontinuirano tijekom duljeg vremenskog razdoblja. Treninzima želimo promijeniti nepoželjne moždane obrasce, a to je nešto šta se ne može učiniti preko noći. Neurofeedback trening ima pozitivni utjecaj na:
– socijalizaciju
– komunikaciju
– poboljšanje pažnje
– suzbijanje nepoželjnih ponašanja
Smanjenjem simptoma poboljšava se funkcioniranje u svakodnevnim situacijama. Na taj način povećava se kvaliteta života ne samo djece s autizmom već i kvaliteta života njihovih obitelji.

Skip to content