cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Koordinacija oko-ruka je jedna od bitnijih motoričkih osobina i ona se razvija u ranom periodu života. Ona podrazumijeva sposobnost vizualnog sustava da koordinira informacije primljene putem osjetila vida u cilju kontrole, vođenja i usmjeravanja ruke koja će ispuniti zadani nalog. Na primjer hvatanja lopte ili pisanja. Velika je povezanost između koordinacije oko- ruka i sposobnosti učenja Vašeg djeteta. Koordinacije oko-ruka je bitna kod djeteta zbog razvoja fine motorike, pisanja, praćenja (npr. kod čitanja), propriocepcije, socijalne komunikacije, motoričkog planiranja i vizualne percepcije. Koordinacija oko- ruka također unapređuje djetetovu pažnju i fokus.
Ovo su neke od aktivnosti koje unapređuju učenje i koordinaciju:
– Ubacivanje kovanica u kasicu
– Provlačenje špage kroz rupicu
– Hvatanje i bacanje lopte
– Puhanje balončića
– Ubacivanje lopte u koš
– Ubacivanje kamenčića/pompona u boce uskog grla
– Rezanje škarama
– Slaganje puzzli

Skip to content