Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Želimo sa Vama podijeliti zanimljiv mail koji smo upravo primili…..

Poštovani,
U subotu 17.10.2020.godine u 14:00 sati u kinu Tuškanac održat će se besplatna senzorna projekcija koja je namijenjene prvenstveno djeci sa senzornim poteškoćama, no dobrodošla su sva djeca. U prijevodu, senzorna projekcija znači da će svjetla biti prigušena, a ne ugašena i da će zvuk biti tiši u odnosu na onaj na koji smo navikli u kinima, a djeca mogu šetati, donijeti svoju omiljenu igračku, grickalice i sok, doći u pratnji roditelja, nastavnika, prijatelja, baka, djedova i dr. Film za senzornu projekciju je pomno biran kako bi ga djeca sa senzornim poteškoćama mogla pratiti. Za vrijeme senzorne projekcije djeci je omogućeno kretanje u prostoru, te po potrebi izlaženje i ponovno ulaženje, ovisno o potrebama djeteta. U senzornoj projekciji su djeca na prvom mjestu, tako da sve njihove potrebe moraju biti zadovoljene pod motom kino za sve kino dostupno svima.Koncept senzornih projekcija pokrenut je još 2016. godine od strane Eve Brlek, stručnjakinje u području edukacijske rehabilitacije i realitetne terapije i Sandre Malenice, prof. kroatistike i komparativne književnosti. Projekt senzornih projekcija prepoznali su i Hrvatski audiovizualni centar , Hrvatski filmski savez i Društvo hrvatskih filmskih redatelja koji ih sponzoriraju, a ideja je da se barem jedno mjesečno diljem Hrvatske prikazuje animirani film prilagođen djeci sa senzornim poteškoćama s ciljem što uspješnije integracije i inkluzije djece s teškoćama u lokalnu zajednicu, želimo da sva djeca imaju jednake prilike u svemu pa tako i u odlascima i uživanju u filmovima i kinu. Ako ste zainteresirani za projekciju, a nadamo se da jeste, molimo vas da nam to javite do 16.listopada na mail sara.cucic@gmail.com s informacijama o broju mjesta koje trebate. Zahvaljujemo na Vašem vremenu i želimo kino dostupno svima!

🙂

O filmu:
Izvorni naziv filma: Pinocchio
Žanr: animirana pustolovina
Trajanje filma: 75 minuta
Uzrast: 5+
Film je sinkroniziran na hrvatski jezik. Majstor Geppetto stvori drvenog lutka koji se na njegovo iznenađenje počne micati, govoriti,plakati, smijati, kao oživljen nekom čarolijom. Odluči mu dati ime Pinokio i voljeti ga poput sina kojeg nikada nije imao.No, Pinokio ima urođeni talent za nevolje. Radoznao, neposlušan i sklon laganju, čak i kad munaraste nos, Pinokio uskoro ulazi u brojne avanture. Upoznat de vlasnika kazališta, ali i lukavog Mačka i Lisicu koji de ga uredno prevariti i ukrasti mu zlatnike. Neočekivani doživljaji zbivaju se i u Zemlji igračaka, prekrasnom mjestu u kojem ne postoje ni škole ni pravila. Njegova lijenost pretvorit de ga u magarca, no čim prestane slušati druge, život mu se mijenja iz temelja.Bačen u more, Pinokio završi u utrobi morskog psa gdje susrede Geppetta koji ga je krenuotražiti. Na kraju se obojica sretno izvuku iz morskog psa, a iscrpljeni Pinokio na obali utone u san.Uvidjevši kako je Pinokio naučio svoju lekciju, lijepa Plava vila ga nagrađuje i pretvara – u pravog dječaka.* *Sve projekcije će se održati u skladu s epidemiološkim mjerama. Srdačan pozdrav / With kind regards,Sara Čučić

Skip to content