cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

2. travnja je svjetski dan Svjesnosti o autizmu i obilježili smo ga ove godine u OŠ Braća Seljan.
OŠ Braća Seljan nije slučajno odabrana za domaćina, to je škola koja je od samih početaka integracije djece iz autističnog spektra otvorila svoja vrata i učinila nas dobrodošlima, a tako čini i dan danas. Ulaže puno napora, jer da je sa nama lako želio bi nas svatko 😊 Zahvaljujemo se i učiteljici Andreji Ivka Fičurin na odvažnosti, hrabrosti i avanturi koju je prošla sa nama kao prva učiteljica škole koja je imala prvašića iz spektra autizma 😊
Županica Martina Furdek Hajdin i pročelnica UO za društvene djelatnosti Grada Karlovca Draženka Ljubenko Sila sudjelovale su u aktivnosti u kojoj je na inovativan način prikazano senzorno iskustvo pomoću instalacije partnera Udruge za autizam Zagreb koja je nastala u suradnji sa Edukacijsko rehabilitacijskim fakultetom.
Zahvaljujemo županici, pročelnici, predsjednici Blaženki Presečan i tajnici Veroniki Lendler Saveza udruga osoba s invaliditetom Karlovačke županije, ravnateljima i stručnim suradnicima škola, učenicima i svim ostalima koji su sudjelovali tokom dana u radionicama koje su vodile terapeutkinje Zvončića Andrea Zoroja, psihologinja, Nada Jelača Šimunić, senzorni terapeut, Anita Kraševac, radni terapeut i Elena Cvitković, socijalni pedagog a sve je to ovjekovječila naša Zdravka Medved 😊
U simularanim uvjetima realno su dočarani uvjeti kako svakodnevno osobe iz autističnog spektra doživaljavaju podražaje iz okolike i koliko su im one otegotna okolnost u funkcioniranju.

HVALA SVIMA OD SRCA 🥰🥰

Skip to content