cropped-naslovna-2-1024x134fsdg

Udruga Zvončići je nevladina, nestranačka, neprofitna i socijalno-humanitarna
organizacija koja je osnovana sa ciljem promicanja procesa integracije u društvenu
zajednicu, razvitka i unapređenja kvalitete života djece s teškoćama u razvoju,
roditelja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji.

Danas se kod nas izvode sitni građevinski radovi! 👩‍🎨🖌
Pitate se zašto❓ Sustav dodira ima veliku ulogu u određivanju tjelesnog, mentalnog i emocionalnog ljudskog ponašanja. Da bismo bili organizirani, funkcionalni i zdravi, svakome od nas od djetinjstva nadalje treba postojani podražaj dodira. Dodirnu informaciju dobivamo putem prijamnih osjetilnih stanica u našoj koži koje zovemo receptori, smještenih od glave do nožnih prstiju. Dodirni osjeti pritiska, vibracije, kretanja, topline, svrbeža i boli aktiviraju dodirne receptore.Našom kožom neprestano aktivno dodirujemo ili pasivno primamo dodir sa strane: od drugih ljudi, namještaja, odjeće, različitog pribora, tla pod nogama i zraka. Sposobnost da jasno obrađujemo dodirne osjete vrlo je važna, ne samo radi vizualnog razlikovanja, motoričkog planiranja i svjesnosti o tijelu, već i radi sposobnosti učenja, emocionalne sigurnosti i društvenih vještina.Osjet dodira važan je za svu djecu. Neka djeca s teškoćama u osjetilnoj obradi izbjegavaju igranje s prljavštinom, dok drugima takva treba i to na neobične načine. Kroz taj način još možemo potaknuti da iz istraživačke igre dijete razvija više vrsta igri!

https://fb.watch/dncJ3cPQ0a/

Skip to content